Во Скопје 101 санкциониран возач, 12 без возачка, седум за брзо возење

Од:

На територијата на град Скопје во рамки на засилените сообраќајни контроли изречени се вкупно 101 мерка, меѓу кои за возење без возачка дозвола 12.

МВР денеска соопшти дека седум санкции се за непочитување на брзина на движење, а три за технички неисправни возила за јавен превоз.

– Изречени се шест санкции за користење на мобилен телефон, три за минување на затворен семафор (црвено светло) и 29 за непрописно паркирани возила, се наведува во соопштението и се најавува дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Би можело да ве интересира

122 санкции за брзо возење на автопатот Гевгелија – Куманово

Ана Ололовска

199 санкционирани возачи во Скопје: 49 за брзо возење, 23 без возачка дозвола и 29 за возење под дејство на алкохол

Ана Ололовска

Во Липково и Куманово изречени 62 казни за брзо возење

Ана Ололовска

Вкупно 58 санкции за брзо возење на автопатот Гевгелија – Куманово

Ана Ололовска

139 санкционирани возачи во Скопје: 31 за брзо возење, 2 за возење под дејство на алкохол

Ана Ололовска

Тетовец возел со 300 км на час, објавил на Тик-Ток, една година ќе биде без возачка дозвола

Катерина Павлова-Николовска