Роналдињо може да заигра во Малта

Од:

Фудбалската легенда Роналдињо може да ја продолжи својата кариера, објавија медиумите во Малта.

Триесет и деветгодишниот Бразилец е во преговори со локалниот Биркиркара, а техничкиот директор на клубот Мајкл Валенсија додаде дека паралелно со тоа има разговори за привлекување на странски спонзор кој ќе плати за престојот на Бразилецот во Малта.

Клубот веќе се подготвува за мега трансфер и го печати неговото име на дресовите на тимот.

Братот на Роналдињо и негов поранешен агент Роберто ги потврди гласините за патување до Малта, но посочи дека тоа е за рекламни цели и учество во футсал турнир.

Би можело да ве интересира

За Роналдињо, Меси не е најдобар во историјата

Ана Ололовска

УЕФА подготвена да толерира офсајд од 10-20 см

Ана Ололовска

Клоп: Меси е веројатно најдобриот играч, но не можам да се сетам на поимпресивна сезона на еден дефанзивец

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Златната топка“ е за Лионел Меси

Португалија светски шампион во фудбал на песок

Ана Ололовска

Бобан Николов даде гол во победата на МОЛ Фехервар

Ана Ололовска