zoran trajcevski

Македонија

Трајчевски: АВМУ го тужи МИОА затоа што ни исплати 80.000 евра помалку од законски предвидените

Орце Костов
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги поднесе тужба против Министерството за администрација и информатичко општество затоа што подолг временски период го прекршува Законот за
Македонија

Директорот на АВМУ добивал закани поради одбиено барање за одземање дозвола

А1он
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) денеска соопшти дека на 13-ти месецов од страна на непознато лице, на мобилниот телефон на директорот на