zlatev

Македонија

ЗНМ и ССНМ: ОЈО да го преиспита случајот со Златев

А1он
Здружението на новинари на Македонија и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници изразуваат загриженост во врска со Обвинителниот предлог против Љупчо Златев, уредник на
Македонија

Златев нападнат во кафуле: Додека ме напаѓаше, ми се дереше „Излези надвор, многу си ни згрешил“

А1он
Љупчо Златев во полиција пријавил дека, неколку минути по полноќ, бил физички нападнат во кафуле во Скопје. Златев на социјалните мрежи напиша дека во ходникот