zdravko krivokapic

Регион

Здравко Кривокапиќ: Ѓукановиќ ме предложи за мандатар на новата црногорска валда

А1он
Носителот на една од трите победнички листи на парламентарните избори во Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, објави на Твитер дека по консултациите, претседателот Мило Ѓукановиќ го