zdravko krivokapic

Регион

Абазовиќ го предложи составот на црногорската влада, Ранко Кривокапиќ шеф на дипломатијата

А1он
Мандатарот за состав на новата црногорска влада Дритан Абазовиќ официјално ја предложи структурата и составот на својот кабинет, за кој пратениците на Собранието на Црна
Регион

Брнабиќ ги демантираше наводите на црногорскиот премиер за уцените за жито и Отворен Балкан

А1он
Премиерката на Србија во технички мандат Ана Брнабиќ денеска ги демантираше наводите на нејзиниот црногорски колега Здравко Кривокапиќ дека официјална Србија се обидела да ја
Регион

Kабинет на Кривокапиќ: Поврзувањето на регионот платформа за соработка

А1он
Поврзување на регионот е создавање нова платформа за соработка што ќе го зајакне Западен Балкан, договорија денеска во Софија учесниците на состанокот на премиерите на
Регион

Кривокапиќ: Свесен сум дека на Владата утре ќе и биде изгласана недоверба

А1он
Црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ изјави дека е свесен оти Собранието утре ќе и изгласа недоверба на неговата влада, додавајќи дека такво сценарио е договорено меѓу
Регион

Вијести: Кривокапиќ за утре повторно закажа седница на Советот за национална безбедност

А1он
Црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ за утре претпладне закажал седница на Советот за национална безбедност, неофицијално е потврдено за подгорички Вијести. Претходните две седници не се
Регион

Ѓукановиќ: Извесно е дека владата на Кривокапиќ од 4 февруари ќе стане минато

А1он
Црногорскиот претседател и лидер на опозициската ДПС, Мило Ѓукановиќ, денеска изјави дека се поизвесно е актуелната влада на Здравко Кривокапиќ на 4 февруари да стане
Регион

Кривокапиќ: Направив сè да постигнеме Темелен договор со СПЦ, но се сомневам дека ќе го потпишам

А1он
Црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ изјави дека направил се што можел во врска со Темелниот договор со СПЦ, но се сомнева дека тој ќе го потпише,
Регион

УРА: Кривокапиќ потврдува дека ја приватизирал црногорската Влада

А1он
Со предлогот за смена на вицепремиерот, Дритан Абазовиќ, од функцијата претседател на Националниот совет за борба против високата корупција, црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ потврди дека
Регион

Кривокапиќ го отстранува Абазовиќ од уште една функција

А1он
Владата на Црна Гора на денешната телефонска седница ќе гласа за предлогот на премиерот Здравко Кривокапиќ за смена на вицепремиерот Дритан Абазовиќ од уште една