zdravko krivokapic

Регион

Кривокапиќ: Експертската влада е најдобар модел

А1он
Црногорскот премиер Здравко Кривокапиќ денеска објави дека многу внимателно ќе ги разгледа сите нови иницијативи и предлози за подобрување на работата на владата, кои дојдоа
Регион

ВИДЕО: Семејството на црногорскиот премиер го напушти Белград по инцидентот со српската полиција

А1он
Семејството на премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, одлучило да ја напушти Србија, каде живее, поради инцидентот со полицијата кој се случи синоќа во Белград.
Регион

Кривокапиќ: Планирано беше да се предизвика хаос, ќе испитаме кој што работел

А1он
Премиерот на Црна Гора Здравко Кривокапиќ денеска изјави дека во Цетиње, за време на устоличувањето на митрополитот црногорски-приморски на Српската православна црква Јоаникиј во Цетиње,
Регион

Од Србија никогаш не доаѓале толку отровни стрели, вели црногорскиот премиер Кривокапиќ

А1он
Црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ изјави дека во историјата на Црна Гора не е забележано за толку краток временски период „некој да испраќа толку отровни стрели
Македонија

Да ја засилиме уште повеќе соработката, се согласија Заев и црногорскиот премиер Кривокапиќ

А1он
Премиерот Зоран Заев ја заврши работната агенда од Самитот на Западен Балкан во Виена со билатерална средба со црногорскиот премиер Кривокапиќ, информираат од Владата. Двајцата
Регион

Црна Гора: Составот на владата конечно ќе биде познат до петок, вели мандатарот Кривокапиќ

А1он
Мандатарот за состав на новата црногорска Влада, Здравко Кривокапиќ рекол дека комплетниот состав на владата ќе биде познат до петок и оти ќе ги испочитува
Регион

Кривокапиќ треба денес да ја достави листата со кандидати за министри до мнозинските партии

А1он
Мандатарот за формирање на Влада на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ најави дека денеска во текот на денот ќе им го соопшти списокот со кандидати за
Регион

Кривокапиќ: Мојата визија за Црна Гора е реформирање на државата

А1он
Мандаторот за состав на новата влада во Подгорица, Здравко Кривокапиќ, изјави дека визијата на одредени политички лидери во Црна Гора е едноставна замена на министрите
Регион

Црногорскиот мандатар има проблеми да ја состави владата

А1он
Мандатарот за состав на новата црногорска влада, Здравко Кривокапиќ, им порача на лидерите на Демократскиот фронт дека не ги сака во неговата влада, поради што