zatail

Македонија

Кривична за скопјанец кој затаил данок

А1он
Полицијата поднесе кривична пријава против И.Т.(59) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „даночно затајување”. „Пријавениот, за реализираните приливи на девизни