zaev cipras

Македонија

Заев: Наградата е обврска за сите наши идни одлуки да бидат посветени на европските вредности

А1он
– Огромна чест и привилегија е да ја добијам Меѓународна награда за мир на Вестфалија за 2020 година, заедно со мојот пријател Алексис Ципрас. Наградата
Македонија

Заев и Ципрас ја примија мировната награда на Вестфалија

А1он
Премиерот Зоран Заев и поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас денеска на церемонија организирана во Мунстер, Вестфалија, ја примија Меѓународната награда за мир на Вестфалија за
Регион

Катругалос: Се планира средба Заев-Ципрас на маргините на Минхенската безбедносна конференција

А1он
Алтернативниот шеф на грчката дипломатија, Јоргос Катругалос во интервјуто за „Гласот на Грција” и Првата програма на грчкото државно радио ги потврди информациите дека се