vospituvanje

Регион

ВИДЕО: Тато ме тепа со каиш, мама со сукало – контраверзна снимка на интернет предизвика лавина реакции

На социјалните мрежи се појави снимка која предизвика голема дискусија и критика. Снимката како што се вели е од 1981 година и на неа е
Македонија

Родители бараат да се постават камери во градинка во Дебар: Сакаме да знаеме како ни се третираат децата

Орце Костов
Група родители, чии деца се згрижени во дебарската градинка „Брешија“ повеле иницијатива за поставување камери, односно видеонадзор внатре во просториите на објектот. Дека постои ваква
Магазин

Методот на воспитување на Џенифер Гарнер

Мајката на три деца, 46-годишната актерката Џенифер Гарнер, има интересна техника на воспитување која одлучи да ја сподели со светот. Омилената холивудска актерка, инаку поранешна