velosipedizam

Спорт

Руски велосипедист ќе настапува под француско знаме: Одамна сакав да го сторам ова

А1он
Велосипедистот на Инеос, Павел Сиваков, кариерата ќе ја продолжи под француско знаме, соопшти денеска неговиот тим. „Веќе некое време сакав да станам Французин и се
Спорт

Планинска велосипедска тура „Осоговска авантура“ од Пониква до Царев Врв

А1он
Стотина велосипедисти од повеќе градови во државата учествуваа на четвртото издание на планинската велосипедска тура „Осоговска авантура“, што ја организираше велосипедската група МТБ „Исток“ од
Спорт

Македонскиот велосипедист Талевски при врвот на „Трката низ Америка“

А1он
Македонскиот велосипедист Игор Талевски има забележителен настап на трката, која во должина од 6.920 километри се вози од Западниот до Источниот брег на Соединетите Американски
Спорт

Одземена организацијата на Европското првенство во велосипедизам на Белорусија

А1он
Европската велосипедска унија (UEC) и ја одзеде на Белорусија организацијата на претстојното Европското првенство наведувајќи ја како причина „актуелната меѓународната состојба“ во контекст на затегнувањето
Спорт

Македонски маунтинбајк тим првпат на престижната ,,4 Острови”

А1он
Тимот на велосипедскиот клуб Енерџи од Скопје, Дуња Иванова и Љубиша Кондев, од утре до 24 април годинава ќе посегнат по освојување на предизвикот наречен
Спорт

Дуња Иванова е државна првенка во велосипедизам

А1он
Дуња Иванова, како претставник на Велосипедскиот клуб Енерџи од Скопје е годинешниот државен првак со освоени три први места на Државното друмско-ридско, Државното друмско –
Спорт

ВИДЕО: Отворена новата пионерска велосипедска патека на Водно

А1он
Љубителите на планинарскиот велосипедизам од денеска може да возат по новата нагорна пионерска велосипедска патека на Водно, која е дел од проектот „Велосипедски парк Водно“.