vasil bozkov

Регион

Бугарскиот тајкун Божков уапсен во Емиратите

А1он
Апсењето на бараниот бугарски тајкун Васил Божков во Обединетите Арапски Емирати, заедно со уште две лица, е официјално потврдено, изјави днеска јавниот обвинител на Бугарија,
Регион

Афера „Божков“: Приведен директорот на Комисијата за игри на среќа

А1он
Директорот на Комисијата за игри на среќа, Александар Георгиев денеска е приведен, изјави портпаролката на јавниот обвинител, Сијка Милева. Тој признал дека го заштитувал бизнисот