ukrainski zarobenici

Свет

Зеленски им порача на Русите: Иако сум против извоз на амонијак, би го дал ако ги вратите воените заробеници

А1он
Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека ќе ја поддржи идејата за реекспорт на руски амонијак преку Украина, под услов Москва да ги врати украинските воени