ukazuvac

Свет

Се појави уште еден укажувач против Трамп

А1он
Во покренатиот процес за отповикување на американскиот претседател, Доналд Трамп, дојде до ново изненадување откако се појави втор укажувач, соопштија адвокатите што го претставуваат првиот