Се појави уште еден укажувач против Трамп

Од:

Во покренатиот процес за отповикување на американскиот претседател, Доналд Трамп, дојде до ново изненадување откако се појави втор укажувач, соопштија адвокатите што го претставуваат првиот укажувач.

Адвокатот, Марк Заид, изјави дека личноста изнела дополнителни информации за обидите на претседателот Доналд Трамп да изврши притисок врз украинскиот претседател, Володимир Зеленски, за да го испита неговиот политички ривал, поранешниот потпретседател и можен демократски претседателски кандидат во 2020, Џо Бајден.

Би можело да ве интересира

Врховниот суд на САД дозволи увид во даночните документи на Трамп

А1он

Трамп од Рашмор со пораки на раскол и повик за културна војна против неистомислениците

САД го прославуваат Денот на независноста

А1он

Трамп: Барав помалку тестирања бидејќи имаме многу позитивни на Ковид-19

А1он

Сопругата на украинскиот претседател Зеленски позитивна на коронавирус

А1он

Истражувачи до Цукерберг: Фејсбук да не му дозволува на Трамп да дезинформира

А1он