ugrinovski

Македонија

Објектот „Даре Џамбаз“ на Водно ќе си остане планинарски дом, вели Јовица Угриновски

А1он
Претседателот на Федерацијата за планинарство на Северна Македонија (ПФСМ), Јовица Угриновски, денес на прес-конференција информираше за спорот со планинарскиот клуб „Бистра“ околу управувањето со планинарскиот
Македонија

Угриновски пред утрешниот протестен митинг: Или власта ќе избрише се што е македонски или Македонија ќе победи

А1он
„Македонија Блокира“ најави дека по „Сенародниот македонски митинг“ кој ќе се одржи пред Собранието на Република Македонија на 1 декември, ќе останат таму се до