tirz 1

Економија

Реакција на ТИРЗ на обвинувањата од ВМРО ДПМНЕ

А1он
Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони најостро ги демантира наводите на политичката партија ВМРО ДПМНЕ која продолжува да изнесува невистини поврзани со работата на ТИРЗ.
Економија

„Јагео” влегува со 205 милиони евра инвестиција и ќе отвори 4 000 работни места

А1он
Тајванската компанија „Јагео” и официјално влегува во Северна Македонија. Договорот за инвестицијата вредна 205 милиони евра, која треба да отвори околу 4 000 нови вработувања,
Економија

СДСМ: За една година во ТИРЗ нови 2.300 работни места и 430 милиони евра инвестиции

А1он
Мерките и политиките, што ги креира Владата предводена од СДСМ создаваат поволни услови за вложувања, кои ги препознаваат светски ренормирани компании и ја избираат нашата