tenkovi leopard

Свет

Русија планира да ја изложи опремата на НАТО што ја уништи во Украина во близина на западните амбасади

А1он
Русија планира да ја изложи опремата на НАТО што ја уништи во Украина пред амбасадите на западните земји кои ја доставија, изјави денеска претседателот на
Свет

ВИДЕО: Полска и ги предаде на Украина тенковите Леопард

А1он
Првите полски тенкови Леопард 2 и официјално беа испорачани во Украина, објави Јуан Мекдоналд од Новиот глас на Украина, кој објави видео од предавањето на