teksas

Видео Свет

ВИДЕО: Две жртви на ураганот Харви во Тексас

А1он
Полицијата во американскиот град Хјустон објави дека една жена починала во поплава, како последица на ураганот Харви во државата Тексас. Еден маж почина во пожар
Свет

ВИДЕО: Ураганот Харви го погоди Тексас, властите стравуваат од катастрофални поплави

А1он
Ураганот Харви го погоди Тексас, носејќи силни ветришта и дожд, а според властите се очекуваат поплави од катастрофални рамки. Харви ја зафати обалата на Тексас
Свет

Се урна балон во Тексас, се стравува дека нема преживеани

А1он
Балон се запали, а потоа се урна во Тексас, локалниот шериф стравува дека нема преживеани, пренесува Би-Би-Си. Првичните информации велат дека најмалку 16 луѓе биле