target-tvrdina

Македонија

Продолжува судењето за „Таргет-Тврдина“ на СЈО

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство, за незаконското следење на комуникациите. Денеска треба да
Македонија

(ВИДЕО) Василев: СЈО е ненадлежно за предметот со прислушувањето

А1он
Специјалното јавното обвинителство не е надлежно да постапува за предметот „Таргет-Тврдина“, кој се однесува на прислушувањето, изјави адвокатот Петар Василев, и додаде дека одбарана на
Македонија

Мијалков и обвинетите за масовното прислушување не се чувствуваат виновни

А1он
Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, Надица Николиќ, Владимир Варелов, Марјан Шумуликоски, Силвана Златкова, Васко Исакоски и Валентина Симоноски, сите обвинети од СЈО за масовното прислушување во
Македонија

Сашо Мијалков со лозинка можел лично во секое време да прислушува, тврди СЈО

А1он
Во кривичниот суд по неколкумесечно одлагање почна судењето за масовното прислушување „Таргет Тврдина”. Обвинителката Ленче Ристоска рече дека ова е судски процес кој ќе испише
Македонија

Во Кривичен продолжува „Таргет-Тврдина“ на СЈО

А1он
Во Кривичниот суд Скопје, денеска ќе продолжи судското рочиште за предметот на СЈО „Таргет-Тврдина“. Во овој предмет обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во
Македонија

„Таргет-Тврдина“ продолжува на 31 август, на Јанкулоска, Грујевски и Бошковски ќе им се суди одвоено

А1он
Судењето за предметот на СЈО „Таргет-Тврдина“ ќе продолжи по одморите, на 31 август, кога судечкиот совет ќе се произнесе по предлозите кои произлегуваат од одлуката
Македонија

Мијалков се повика на аболицијата на Иванов, побара да биде ослободен

А1он
Судот да ја запре кривичната постапка против Сашо Мијалков, побара денеска неговиот адвикат, повикувајќи се на аболицијата што ја донесе претседателот Ѓорге Иванов. „Предлагам судот
Македонија

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“ и „Титаник 3“

А1он
Во Кривичниот суд денеска ќе се одржат нови рочишта за „Таргет-Тврдина“ и „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство. Претходното рочиште за „Таргет-Тврдина“ беше одложено поради