taekvondo

Спорт

Сребро и бронза за македонските таеквондисти на Президент Купот во Истанбул

А1он
Македонските натпреварувачи со два медали се враќаат од Истанбул по настапот на Президент Купот 2021, еден од најсилните теквондо турнири во светот, кој се бодува
Македонија

Претседателот Пендаровски го прими Дејан Георгиевски, македонскиот олимписки вицешампион во таеквондо

А1он
Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Дејан Георгиевски, кој на Олимписките игри во Токио освои сребрен медал во таеквондо. Претседателот Пендаровски честитајќи му го извонредното
Спорт

Среброто на Дејан е историски успех, вели тренерот Костовски

А1он
Дарко Костовски, тренерот на македонскиот теквондист Дејан Георгиевски, му го честиташе на својот ученик освоениот сребрен медал на Игрите во Токио, оценувајќи го како најголем
Спорт

Европскиот вицешампионот Дејан Георгиевски на прием во Агенцијата за млади и спорт

А1он
По повод освоениот европски сребрен медал во таеквондо, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски денес оствари средба со Дејан Георгиевски. – Особена
Спорт

Отворено првото издание на националниот таеквондо турнир Ohrid OPEN 2019

А1он
Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески денес свечено го отвори првото издание на националниот Таеквондо турнир Ohrid OPEN 2019. – Наша цел како одговорна локална самоуправа
Спорт

Европски и Балкански шампиони и олимпијци на Ohrid OPEN 2019, пријавени над 140 спортисти

А1он
Бројни европски и балкански шампиони, носители на медали на Олимписки игри се меѓу 140-те таеквондисти пријавени на првиот Национален Таеквондо турнир Ohrid OPEN 2019, кој
Спорт

Единаесет медали за Македонија на првиот ден од Балканското првенство во таеквондо

А1он
На првиот ден од Балканското првенство во таеквондо, кое се одржува во Букурешт, Романија, македонските репрезентативци освоија 11 медали – два златни во сениорска конкуренција,
Спорт

Секс скандал во турската таеквондо репрезентација

А1он
Претставници на турскиот таеквондо национален тим предизвикаа секс скандал откако организирале оргија и изложија фотографија на социјалните мрежи. Петмина членови на репрезентацијата, како што се