svarovski

Магазин

Ќерката на Мадона заштитно лице на „Сваровски“

А1он
Кампањата на познатата компанија за накит – „Сваровски колекција 2“, се сосредоточува на разновидноста и вклучувањето на „различното“… Така, Лурдес Леон се врати на модната
Македонија

Судијката што го ослободи шоферот кој усмрти човек и бебе е истата што не му го одзеде пасошот на Мијалков

Искра Манојлоска
Судијката Елена Илиевска-Јосифовиќ која досуди условна казна за шоферот кој усмрти човек и неродено бебе, својата популарност ја стекна во времето на владеењето на Никола
Економија

Сваровски ќе отпушта работници поради пандемијата

А1он
Австриската компанија за луксузен накит Сваровски најави намалување на бројот на вработени ширум светот, јавуваат локалните медиуми. Во седиштето на фирмата во австриското место Ватенс, бројот
Магазин

Викторија Сваровски носеше венчаница од 700.000 евра

А1он
Викторија Сваровски е наследничка на царството „Сваровски“ и позната австриска пејачка. Изминатиот викенд таа се омажи за долгогодишното момче Вернер Мурза на спектакуларната свадба во