struga

Македонија

Осум години од немилите настани во Струга

А1он
Со запалени свеќи во рака неколку стотина граѓани на Струга синоќа пред седиштето на политичките партии под мотото „Струга памети-Струга не заборава“, во организација на
Македонија

Погребани загинатите стружани во сообраќајката кај Кавала

А1он
Неколку илјади граѓани на Струга и Охрид на муслиманските гробишта во Струга дојдоа да им одадат последна почит на загинатите стружани во сообраќајната незгода што
Македонија

Во Струга дел од училиштата без струја. Неизвесен почетокот на новата учебна година

А1он
Две Основни училишта во Струга останаа без струја. Причина се неплатени сметки за електрична енергија поради што биле исклучени од системот за напојување . Со