stela

Македонија

Стела ќе добие куќарка во дворот на министерството за одбрана: Петровска ќе го чува новото милениче на работа и дома

Орце Костов
Црното куче кое неодамна го вдоми министерката за одбрана, Славјанка Петровска, ќе добие дом во дворот на Министерството, а во зависност од обврските, министерката ќе
Култура

„Стела“ го отвори филмскиот фестивал во Брач

А1он
Првиот македонски долгометражен филм за деца „Стела“, синоќа, го отвори филмскиот фестивал во Брач, Хрватска. Станува збор за меѓународен фестивал на долгометражни играни филмови каде
Култура

Македонскиот филм „Стела“ ќе го отвори најголемиот регионален фестивал за деца „КИДС ФЕСТ“

А1он
Филмот „Стела“ по големиот успех постигнат во Македонија, продолжува со интернационални успеси. Најголемиот регионален фестивал за детски филмови „КИДС ФЕСТ“ ќе го отвори годинешното издание