sonce veter

Македонија

Претладне сончево со засилен ветер, попладне дожд

А1он
Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку ден со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се