socijalisticka partija

Македонија

СПМ: Инсистирањето од власта за уставни измени неприфатливо за пратениците

А1он
„Социјалистичката партија на Македонија ја проследи дискусијата на заменик петседателот на владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во македонското Собрание. Зачудува што на расправа
Македонија

СПМ: Османи треба да си оди, да се одржат итни парламентарни избори

А1он
Социјалистичката партија на Македонија оценува дека Република Македонија нема министер за надворешни работи кој треба да ги штити интересите на држвата која ја претставува. „Актуелниот
Македонија

Пратеникот Љупчо Димовски кој е амнестиран за „27 април“, нов претседател на СПМ

А1он
Пратеникот Љупчо Димовски е нов претседател на Социјалистичката партија на Македонија. Тој доаѓа на местото на Љубисав Иванов-Ѕинго, кој почина во ноември минатата година. Новиот
Македонија

(ВИДЕО) Социјалисти: Ако си антиглобалист, биди социјалист!

А1он
На социјалните мрежи деновиве се врти спотот со химната на младите социјалисти. Покрај група млади, во главна улога е и пратеникот Малиша Станковиќ. „Ти си