sjoo

Македонија

Во Кривичен суд продолжува судењето за „Титаник“

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Предметот се наоѓа доказна постапка и на дененшното рочиште СЈО