sekta

Магазин

Почина водач на индиска секта со 38 жени и 89 деца, имал висок притисок

А1он
76-годишен жител на индиската држава Мизорам, за кого се верува дека бил човекот со најголемо семејство во светот, починал вчера, јавува Би-би-си. Зиона Чана, водач