sankt peterburg

Свет

ВИДЕО: Голем пожар во магацин за нафта во Санкт Петербург

А1он
Голем пожар избувна денеска во складиште за нафта во областа Красногвардејски во рускиот град Санкт Петербург. Мештаните известија дека слушнале звуци од експлозии во магацинот
Свет

Спасени сите 86 лица кои се наоѓале во зградата на универзетот во Санкт Петербург

А1он
Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани,
Свет

Се урна дел од зграда на универзитет во Санкт Петербург, има затрупани луѓе

А1он
Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани луѓе, соопштија очевидци и локалните власти. Еще фотографии с