sakiri

Македонија

Шаќири: Квалитетно високо образование создава генерации кои ќе умеат да се носат со предизвиците

А1он
Сите ние тука, а верувам и целата наша држава сака да ја доживее гордоста да имаме високообразовна установа на висока позиција на глобалните ранг лист
Спорт

Шаќири не доаѓа во Белград за мечот со Црвена Звезда поради политичките тензии

А1он
Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, роден во Гњилане, може да го пропушти мечот против Црвена Звезда во Белград во натпревар од групата „Ц“ од Лигата на
Спорт

Шаќири: Не се плашам, доаѓам во Белград за да играм фудбал

А1он
Швајцарскиот фудбалски репрезентативец со потекло од Косово, Џердан Шакири, кој ќе гостува со Ливерпул на Црвена Ѕвезда во натпреварот од Лигата на шампионите оваа есен,