reprezentacija mladi

Спорт

ВИДЕО: Невиден дебакл на младите кошаркарки – пораз со 66 коша разлика, без поен во две четвртини

А1он
Македонската женска јуниорска кошаркарска репрезентација претрпе катастрофален пораз на ФИБА „Челинџер“ купот, откако попладнево во второто коло на турнирот во Софија загуби од Словенија со
Спорт

Милевски: Да ги завршиме квалификациите се добри игри и по можност со две победи

А1он
Младата македонска фудбалска репрезентација на 12 ноември против Израел и на 17 ноември против Црна Гора ќе ги одигра двата последни натпревари од квалификацискиот циклус
Спорт

Младите репрезентативци се спасуваа од пораз против Израел во квалификациите за ЕП

А1он
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година одигра нерешено 1:1 против Израел, попладнево на домашен терен во натпревар од квалификациите за Европското првенство. Јани Атанасов со
Спорт

Нова победа на младата македонска фудбалска репрезентација

А1он
Младата репрезентација на Македонија за играчи до 21 година ја победи Бугарија со 1:0. Во пријателски натпревар одигран попладнево на тренинг центарот „Петар Милошевски“ крај