ratko mladik

Регион

Младиќ: Обвинението против мене е „детето на НАТО“

Горјан Грнчаровски
Расправата за поднесената жалба по првостепената пресуда за некогашниот српски командант Ратко Младиќ заврши синоќа. Младиќ пред судот во Хаг изјави дека тој бил и
Регион

Ратко Младиќ ќе ја обжали пресудата за доживотен затвор пред Меѓународниот суд во Хаг

Горјан Грнчаровски
Поранешниот воен командант на босанските Срби, Ратко Младиќ, кој беше осуден за геноцид и воени злосторства за време на војната во поранешна Југославија, ќе ја
Регион

Адвокатот на Младиќ бара проверка на способноста на клиентот за судење

А1он
Американскиот адвокат Драган Иветиќ денеска го оспори сослушувањето на жалбите на првостепената пресуда на неговиот клиент, поранешниот командант на армијата на Република Српска, Ратко Младиќ,