rakomet makedonija

Спорт

РФМ со премија од 40 илјади евра за сениорите ако завршат на прво место во групата

А1он
Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов денеска изјави дека машката ракометна репрезентација на Северна Македонија ќе добие премија од 40.000 евра доколку се пласира на првото