puzdemon

Свет

Шпанија се откажа од обвиненијата за бунт против поранешниот каталонски лидер Пуџдемон

А1он
Шпански суд се откажа од обвиненијата за бунт против поранешниот каталонски претседател Карлес Пуџдемон за неговата улога во организирањето на референдумот за независност во 2017