priveduvanja

Регион

Злоупотреба на службената должност и фалсификувани документи – приведени четири лица во северно Косово

А1он
Косовската полиција информира дека привела четири лица во Северна Митровица, поради непочитување на законите во текот на гласањето за вонредните парламентарни избори во земјата, јави