prevreten voz

Свет

(ВИДЕО) Уште еден воз со опасни хемикалии излета од шините во САД, градот Рејмонд е „под клуч“

А1он
Воз кој превезува етанол излета од шините во Рејмонд, Минесота, запалувајќи неколку автомобили и принудувајќи ги локалните жители да се евакуираат. Според првичните информации, 14