prajs

Македонија

Прајс: САД поддржуваат отворање преговори за влез во ЕУ со Македонија без одложување

А1он
Портпаролот на американскиот Стејт департмент Нед Прајс, објави дека САД поддржуваат отворање преговори за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија, без одложување. -Поддржуваме