polavi

Свет

ВИДЕО: Трескавична потрага по исчезнатите по полавите во Германија и во Белгија

А1он
Спасувачките екипи се во трка со времето во потрагата по исчезнатите во поплавите кои зафатија голем дел од западна Европа, а најсилно ги погодија Германија
Свет

ВИДЕО: Поплави и свлечишта во Индонезија однесоа најмалку 70 жртви

А1он
Најмалку 70 лица загинаа во свлечишта и поплави во источна Индонезија, информираа утрово локалните власти. – Најмалку 42 лица се водат како исчезнати, изјави портпаролот
Свет

ВИДЕО: Илјадници евакуирани поради поплавите во Австралија

А1он
Илјадници се евакуирани од западниот дел на Сиднеј и средниот северен брег на Нов Јужен Велс, бидејќи поројните дождови и денеска продолжија да паѓаат во
Македонија

ФОТО: Распука патеката кај каналот Студенчишта

А1он
Високиот водостој на каналот Студенчишта и натаму предизвикува проблеми. На неколку места по должината на патеката која води до Билјанини извори се забележуваат оштетувања, односно