ФОТО: Распука патеката кај каналот Студенчишта

Од:

Високиот водостој на каналот Студенчишта и натаму предизвикува проблеми. На неколку места по должината на патеката која води до Билјанини извори се забележуваат оштетувања, односно откопување на асфалтот.

Обилните врнежи од дожд оваа година го зголемија водостојот на Охридското Езеро, кое во еден момент беше 29 сантиметри над максимално утврдената кота. И покрај периодот на стагнација, водостојот на езерото и натаму е необично висок за овој период од годината, објави порталот Охридњус.

ФОТО: Охридњус

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Трескавична потрага по исчезнатите по полавите во Германија и во Белгија

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Поплави и свлечишта во Индонезија однесоа најмалку 70 жртви

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Илјадници евакуирани поради поплавите во Австралија

Катерина Павлова-Николовска

Албанија подготвена да и помогне на Македонија

Емир Латифовиќ

Фотогалерија од Сингелиќ и од Стајковци

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

1 × two =