podoljak

Свет

Подољак за разрешувањата: Зеленски одговори на клучните барања на јавноста

А1он
Советникот на украинскиот претседател Михајло Подољак рече дека денешните разрешувања покажале оти Зеленски реагирал на „клучното барање на јавноста“, додавајќи дека правдата важи за сите.
Свет

Подољак: Посетата на Зеленски на САД ќе ги побие руските тврдења дека нашите односи со Американците се заладени

А1он
Советникот на украинскиот претседател Михаил Подољак изјави дека „исклучително значајната“ посета на претседателот Володимир Зеленски на САД ќе ги побие обидите на Русија да покаже
Свет

Подољак: Додека некои ги бројат головите на Мундијалот, ние броиме колку ракети пресретнавме

А1он
Михајло Подољак, советник на шефот на кабинетот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, на Твитер напиша дека Украинците бројат колку руски проектили пресретнале, додека остатокот од
Свет

Подољак: Европските држави да го „затворат небото“ над Украина

А1он
Советникот на украинскиот претседател Михаил Подољак денеска ги повика европските земји да го „затворат небото“ над Украина. Ваквото барање од Украина доаѓа еден ден откако
Свет

Подољак: Русија е виновна за сите ракетни инциденти

А1он
Советникот на украинскиот претседател Михаил Подољак изјави дека Русија е виновна за сите „ракетни инциденти“ откако изврши инвазија на неговата земја коментирајќи го падот на
Свет

Подољак го обвини Лавров дека го попречува постигнувањето мир во Украина

А1он
Советникот на украинскиот претседател Михаил Подољак денеска го обвини шефот на руската дипломатија,Сергеј Лавров, дека го спречува мирот во Украина, откако шефот на руската дипломатија
Свет

Подољак: Русија сака да го претвори Херсон во „град на смртта“

А1он
Советникот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Михаило Подољак денеска изјави дека Русија сака да го претвори Херсон во „град на смртта“. Тој ги обвини руските
Свет

Подољак: Кремљ е исцрпен, затоа Путин го испрати својот моќник во Иран да набави проектили

А1он
Николај Патрушев, претседател на рускиот Совет за безбедност и еден од најмоќните сојузници на претседателот Владимир Путин, вчера пристигна во Иран. Американскиот одбранбен и безбедносен
Свет

Подољак: Историјата нема да ги проучува победите на Путин, туку грешките и поразите

А1он
Михајло Подољак, еден од клучните советници на украинскиот претседател Володимир Зеленски, на Твитер ги коментираше потезите на рускиот претседател Владимир Путин. „Внимавајте што посакувате. Путин