pasjak

Македонија

Трајковски: Нема жртви во пожарот кај Пасјак, потребна ни е секаква помош

А1он
Нема жртви по пожарот кој денеска околу 14 часот повторно се распламте во маалото Пасјак во селото Нов Истевник. Градоначалникот на Делчево, Горан Трајковски брифираше
Македонија

Пожарот во Пасјак зафати дел од куќите, населението евакуирано

А1он
По 14 часот попладнево повторно се разви пожарот во маалото Пајсак во делчевското село Нов Истевник. Иако утрово гасеа хеликоптери на Армијата, поради ветрот пожарот