organizacija na potrosuvaci

Економија

Да се замрзнат цените на основните прехранбени производи бара Организацијата на портошувачи

А1он
Да се замрзнат цените на основните прехранбени производи, бара Организацијата на потрошувачи (ОПМ). Како што изјави денеска претседателката на ОПМ, Маријана Лончар Велкова, храната одзема
Економија

Утврден Предлог-законот за потрошувачи кој предвидува санкции за нечесни трговски практики

А1он
Владата на денешната редовна 54-та седница, ги разгледа и утврди Предлог-законот за заштита на потрошувачите по скратена постапка и Информацијата за потребата од изготвување на
Економија

ОПМ: Граѓаните да бидат солидарни, да не ги стигматизираат лицата со Ковид-19

А1он
Да не се стигматизираат луѓето со Ковид-19. Ако живеат во згради и особено ако се повозрасни лица, станарите да бидат солидарни и да им помогнат
Економија

Организација на потрошувачи: Со покачувањето на цената на струјата во прашање се доведува економската безбедност на граѓаните

А1он
Организацијата на потрошувачите на Македонија (ОПМ) е против покачувањето на електричната енергија од 7,4 проценти која ја утврди Регулаторната Комисија за енергетика и водни услуги,
Македонија

По онлајн нарачка „Тинекс“ ѝ доставил мувлосани мандарини и лимони на скопјанка во домашна изолација

Маја Илиевска-Пачемска
Последниве неколку дена социјалните мрежи се преплавени со незадоволни потрошувачи кои се жалат дека доставувањето на онлајн нарачките доцни, а кога ќе стигне добиваат мувлосани