onlajn sednici

Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи онлајн-седници на Собранието

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот „Live chat“ на Фејсбук, во врска со онлајн седниците во Собранието, посочи дека тоа е спротивно на Уставот