nevreme francija

Свет

ВИДЕО: Невреме во Франција остави 75.000 луѓе без струја

А1он
Невреме и бури го погодија западниот дел на Франција, а без струја претпладнево останаа 75.000 корисници на компанијата Енедис, која ги снабдува домаќинствата со електрична