nato bombardiranje

Македонија

Откриен извештај: НАТО бомбардирањето на Србија загадило седум држави, меѓу кои и Македонија

А1он
Откриен е извештај кој досега и беше непознат на пошироката јавност, а кој укажува дека НАТО бомбардирањето на СРЈ загадило и седум европски земји. Станува
Регион

Грујичиќ: Во 1999 година се водеше нуклеарна војна против СРЈ, се зголеми бројот на малигни заболувања

А1он
Министерката за здравство Даница Грујичиќ денеска изјави дека во 1999 година се водела нуклеарна и хемиска војна против СР Југославија и додаде дека меѓународната научна
Регион

НАТО затру 60 генерации во Србија: „Прво рак на кожа, а потоа на лимфните жлезди“

А1он
Застрашувачки резултати од анализата на количеството на осиромашен ураниум кај двајца граѓани на Србија – 500 пати поголема од нормалните дози – пристигнаа од лабораторијата