najbogati

Спорт

Конор Мекгрегор е најплатениот спортист во светот, лани заработил 180 милиони долари

А1он
Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор е најплатен спортист во глобални рамки во изминатите 12 месеци, со инкасирани вкупно 180 милиони долари, објави денеска економскиот магазин
Македонија

Битолчанец најбогат во 2019, заработил 3,5 милиони евра

А1он
Битолчанец e најбогатиот граѓанин во земјава, а на Стружанец му била исплатена највисока плата. Најмладиот милионер во земјава има само шест години, а најстариот 101