mobilni

Економија

Награда за ОНЕ за најдобра комуникација со своите фејсбук фанови

А1он
Телекомуникацискиот оператор ОНЕ доби награда за „социјално посветена” компанија од светски најпознатиот сервис за фејсбук аналитика, Соушлбејкерс. Како што соопшти компанијата, наградата е доделена врз основа
Магазин

Самсунг претстави телефон со флексибилен екран

А1он
Јужнокорејската компанија Самсунг  претстави најнов мобилен телефон со флексибилен дисплеј. Иако, компанијата нагласи дека претставените модели со Мајкрософт софтвер се само прототип, се очекува најновиот флексибилен
Економија

Галакси С3 – „Само“ девет милиони нарачки

А1он
Самсунг веќе регистрираше девет милиони нарачки за својот најнов телефон Галакси С3, а нови нарачки непрекинато пристигнуваат. Постариот брат Галакси С2 имаше три милиони нарачки,