mo

Македонија

Министерот Џафери оствари средба со претставниците на форумот СЕЕГРОУП

А1он
Министерот за одбрана Талат Џафери, денеска оствари средба со претставниците на регионалниот форум „СЕЕГРОУП“, кои се во неколкудневна посета на Република Македонија. На средбата, соопшти
Македонија

Министерот Џафери на „SOFEX 2014“ во Аман, Јордан

А1он
Делегација од Министерството за одбрана на Република Македонија, предводена од министерот Талат Џафери од вчера учествува на неколкудневната конференција и саем на единици за специјална намена
Македонија

Џафери на средба со медицинскиот тим кои заминува во АЛТЕА, во БиХ

А1он
Министерот за одбрана на Република Македонија, Талат Џафери, денеска во оствари средба со припадниците на медицинскиот тим кои ќе заминат како 16-та ротација на АРМ
Македонија

Министерот Џафери се сретна со делегација инспектори од Косово

А1он
Министерот за одбрана на Република Македонија Талат Џафери денеска имаше средба со делегација од секторот за инспекција во Министерството за одбрана на Косово, која е во еднодневна
Македонија

Џафери: Иднината на Македонија е во НАТО и ЕУ

А1он
Од перспектива на Република Македонија, НАТО е клучниот столб на современата евроатлантска безбедносна архитектура, а Европската Унија е главна движечка сила за демократски, економски и
Македонија

Државниот секретар на МО побара од НАТО прием на Самитот во Велс

А1он
Државниот секретар во Министерството за одбрана на Република Македонија Сашо Стефаноски, денеска во седиштето на НАТО во Брисел побара од преставниците на земјите-членки на Алијансата