milam skrinijar

Спорт

Словачкиот фудбалер ке го облече дресот на клубот од Париз

А1он
Словачкиот репрезентативец – Милан Шкринијар стана новото засилување на францускиот шампион – Пари Сен Жермен. 28-годишниот стопер дојде како „слободен агент“ и потпиша договор со