marinci

Свет

Пронајден е исчезнатиот американски хеликоптер, потрагата по екипажот продолжува

А1он
Властите пронајдоа американски воен хеликоптер кој со петмина американски маринци исчезна на летот од Невада до Калифорнија во вторникот, пишува Fox News. Според американскиот марински
Свет

Исчезна хеликоптер со петмина маринци

А1он
Американските спасувачки служби трагаат по исчезнат хеликоптер со петмина маринци, соопшти денеска американскиот марински корпус. Хеликоптерот „CH-53E Super Stallion“ полетал од воздухопловна база во близина
Свет

Американски маринци уапсени за шпионажа: Продавале воени тајни на Кина

А1он
Двајца американски маринци се уапсени под сомнение дека се обиделе да и продадат државни тајни на Кина, кои се однесуваат на американскиот одбранбен сектор, соопштија
Свет

Бројот на самоубиства кај маринците највисок во последните десет години

А1он
Бројот на самоубиства во Корпусот на морската пешадија на САД (маринци) во активна служба минатата година се зголемил на највисоко ниво во последните десет години,